מהם בעצם יהלומים מטופלים? 
יהלומים מטופלים הם יהלומים אשר לאחר כרייתם התגלו בהם פגמים משמעותיים, שניתן לראותם בוודאות, כגון סדק פנימי, בועות אויר או כתמים שחורים. כדי לא לאבד יהלומים אלו, פותחו שיטות “לטפל” בהם ולשדרג את יופיים.

כיצד מטפלים ביהלומים אלו?

טיפול ניקיון היהלום: ישנם סוגים שונים של טיפולים. הטיפול השכיח ביותר הוא שטיפה מאסיבית של היהלום בחומר חומצי או הרתחתו ומילוי הסדק או השבר בכמות מזערית של סיליקון (או חומר דומה). חומר הסיליקון מתאפיין בכך שביכולתו לשבור אור כמעט כמו יהלום, ובזכות זאת הוא מאפשר את מעבר קרני האור דרכו ושמירת זוהרו של היהלום. במידה ומדובר בפגם פנימי בתוך היהלום, קודחים ביהלום באמצעות קרן לייזר, שוטפים את הפגם החוצה וממלאים במקומו סיליקון.

טיפול בצבע היהלום

שיטות אחרות בהן יהלומים מטופלים הן צביעת היהלום והחלפת צבעו המקורי, או תהליך שנקרא (HPHT= High Pressure High Temperature), שפירושו טיפול בלחץ וטמפרטורה גבוהים. מטרתו של תהליך זה להעצים את רמת הצבע של היהלום, בזכות הדמיית התנאים הטבעיים בהם התפתח היהלום.

  • יהלומים מטופלים הם יהלומים לכל דבר, וקשה מאוד לזהותם ללא מכשור מתאים
  • ניתן לרכוש יהלומים מטופלים שנראים זהים לחלוטין ליהלומים טבעיים, בחסכון שעשוי להגיע ל- 50% מערך היהלום
  • החיסכון בעלות מאפשר לקנות יהלום גדול יותר, בוהק יותר ולבן יותר
  • ניתן למנות שני חסרונות עיקריים של יהלומים מטופלים:
  • יהלומים מטופלים הם מרהיבי עין אך עלולים, עם הזמן, לאבד חלק מיופיים. חלק מהטיפולים שצוינו לעיל הם זמניים – מילוי הסיליקון יכול לברוח החוצה וצבעו של היהלום עלול לדהות ולהישחק אם הוא ייחשף לטמפרטורה גבוהה ולכימיקלים מאכלים או חומציים. עם זאת, בעת הצורך ניתן לשחזר את הטיפול והחזיר ליהלום את יופיו המקורי
  • יהלומים מטופלים הכוללים חומרים חיצוניים (סיליקון), גורמים לרבים לחוש כי מדובר בחיקוי או ביהלום פחות איכותי ויוקרתי מיהלום שאינו מטופל ולא תמיד בצדק. דבר זה עלול למנוע מהם לרכוש יהלומים מטופלים

כדאי לדעת 
טיפול ביהלומים פגומים משתלם רק בגדלים של 0.3 ומעלה. כמו כן, מוכר היהלומים חייב לעדכן אתכם, על פי חוק, בכך שהוא מציע לכם יהלום מטופל וכן עליו לציין זאת בתעודה של היהלום. מומלץ לרכוש יהלומים רק במקום מקצועי ואמין, שיספק לכם את מלוא המידע.
ediamonds  ויהלומים מטופלים 
ediamonds מספקת אחריות לכל החיים ודואגת למילוי הסיליקון של היהלומים המטופלים על ידה ומבטיחה באופן זה את שימור יופיים של היהלומים המטופלים. ediamonds תשמח לארח אתכם לפגישת יעוץ ללא התחייבות ולספק את כל המידע המקצועי הדרוש על מנת להבטיח רכישת יהלומים בצורה נבונה ומשתלמת.

הכל על יהלומים

קטגוריות