ברוב הקשרים הזוגיים המסורתיים, נשים מצפות מהגבר שלהן לתת להן מתנות שכוללות יהלומים, ועל פי רוב הגברים נענים לציפייה ועומדים בה. היום, יותר ויותר נשים הופכות את היוצרות, שוברות את המסוכמות ונותנות לגברים שלהן יהלומים.
יהלומים שניתנים לבן או בת זוג מאז ומתמיד היו מתנה פופולרית. על פי רוב ימי הולדת, ימי נישואים או יום האהבה גורמים לגברים לרוץ לחנות התכשיטים ולחפש פריט מנצנץ ויקר ערך. אבל נסו לדמיין כמה מרגשת ומיוחדת תהיה מתנה שתינתן בלי קשר לחג או לארוע מסוימים. למה לא לתת לבן או בת הזוג שלכם תכשיט ללא סיבה, אלא רק למען האהבה?

לבחור תכשיט

כשמגיע הזמן לבחור תכשיט, יהלומים הם תמיד אבן פופולרית, למרות שאבני חן אחרות, או תכשיטים שעשויים רק מזהב ו או מכסף, הם לעיתים לא פחות פופולריים. אתם ודאי יודעים שכל חודש מיוצג על ידי אבן חן כלשהי, ושלכל אבן חן יש משמעות סמלית. אם אתם באמת רוצים להפתיע את בן או בת הזוג שלכם, בחרו תכשיט לפי תאריך (לדוגמה, אבן שמסמלת את חודש יום ההולדת או יום הנישואין), או שנושא משמעות אישית אחרת.

הנה סקירה מהירה של אבני החן של כל חודש והמשמעות שלהן:

ינואר: גרנט (garnet), מסמלת אמונה ויציבות וקיימת בצבעים רבים ומגוונים, פרט לכחול.

פברואר: אחלמה (amethyst), מסמלת כנות ואושר וצבעה סגול.

מרץ: תרשיש (aquamarine), מסמלת תקווה ואומץ וצבעה כחול-ירוק או ירוק ים.

אפריל: יהלום, מסמל שמחה ותמימות.

מאי: ברקת (emerald), מסמלת שלוה ורגיעה וצבעה תמיד ירוק.

יוני: פנינה, מסמלת חוכמה וטוהר.

יולי: אודם (ruby), מסמלת תשוקה ואצילות וצבעה תמיד אדום.

אוגוסט: פרידוט (peridot), מסמלת סבלנות וצבעה ירוק צהבהב.

ספטמבר: ספיר (sapphire), מסמלת כנות ותקוה, וקיימת בכל גוני הכחול.

אוקטובר: לשם (opal), מסמלת בטחון עצמי ואהבה.

נובמבר: טופז, מסמלת ידידות ונאמנות, צבעה חום עד כתום או צהוב.

דצמבר: טורקיז, מסמלת הבנה והצלחה. בשנת 2002, הוסיף אגוד סוחרי אבני החן האמריקאי (AGTA)   את הטנזניט (Tanzanite) כאבן נוספת של חודש דצמבר.

להסתכל בקנקן ולא רק במה שיש בו 

אופן נתינת המתנה חשוב לא פחות מהמתנה עצמה. איך הייתם מרגישים אם אהוב או אהובת ליבכם היו מושיטים לכם טבעת יהלום באדישות ואומרים “קניתי לך משהו”? ועכשיו דמיינו שהם היו משקיעים מאמץ בעטיפה, וביצירת האווירה המתאימה להענקת מתנה. קיימים אינספור סרטי קולנוע וסיפורים אישיים על האופן שבו אנשים נתנו לבן או בת זוגם תכשיט מיוחד. תאמינו או לא, אחת השיטות הפופולריות ביותר היא לשלב את רגע הענקת המתנה עם ארוחה.

אנשים נוטים להניח טבעות בכוסות שמפניה או נוזל צלול אחר, או לאפות אותן בתוך עוגה או מאפה אחר. אבל הסיפורים האלה אף פעם לא מפרטים לגבי אמצעי הזהירות שיש לנקוט במקרים שכאלה. ראשית, ודאו שיקיריכם לא יאכלו את המתנה שלהם, או גרוע מכך, ייחנקו ממנה. שנית, בררו עם מוכר התכשיטים שלכם אם יש משהו שעלול להשחית את התכשיט עצמו. למשל, כדאי לדעת ששמפניה ממיסה פנינים, ושאם אופים אבן אודם, היא נסדקת.
הענקת מתנה של פעם בחיים היא השקעה כפולה, גם כספית וגם רגשית, ולכן חשוב לשקול אותה היטב. בצעו מחקר, וודאו שאתם יודעים מה אתם קונים ואיך להגיע להחלטה הנכונה.