יהלומים הם חבריה הטובים של כל אשה ואם יש לה מזל, הם מקיפים אותה ומלווים אותה בארועים החשובים בחייה ואולי גם בחיי היום-יום. טבעות יהלומים, עגילי יהלומים או צמידי טניס נוצצים – יש משהו בנוצצים נוצצים האלו שמשדר יוקרה וזוהר, שאף פעם לא יוצאים מהאופנה. תכשיט יהלום הוא נכס לכל החיים והאבנים הטובות האלו הן השקעה שתמיד תשמור על ערכה.

אז מה חשוב לדעת כשבוחרים טבעת יהלום, תליון משובץ יהלומים או צמיד טניס?

ראשית, חשוב לדעת שהרבה יותר קל להעריך יהלומים לפני שיבוצם בתכשיט. לאחר שיבוצם בתכשיט ההערכה היא מסובכת יותר. ליהלומים ממשקל חצי קראט ומעלה, מצורפת לרוב תעודה גמולוגית, המעידה על איכותם ותכונותיהם.
בתכשיט ההערכה היא מסובכת יותר. ליהלומים ממשקל חצי קראט ומעלה, מצורפת לרוב תעודה גמולוגית, המעידה על איכותם ותכונותיהם.

פגמי יהלומים  

יהלומים אינם מושלמים ויש בהם פגמים כשברים, בועות אויר ועוד. רוב היהלומים בהם משתמשים לשיבוץ בתכשיטים הינם ברמה המסומנת באותיות VVS1, VVS2 וקשה מאוד להבחין בפגמים שלהם. בדרגות נמוכות יותר ניתן להבחין בפגמים באמצעות זכוכית מגדלת, וביהלומים בדרגות הנמוכות ביותר, ניתן אף להבחין בהם בעין בלתי מזויינת.

שיבוץ יהלומים 

שיבוץ היהלומים יכול להשפיע באופן משמעותי ביותר על מחיר התכשיט. שיבוץ איכותי ישתמש באבנים אחידות, הקווים יהיו ישרים והליטוש יהיה מושלם. כאשר לקוח מביא לשיבוץ אבן גדולה יחסית, נהוג להתיר לו להיות נוכח בעת השיבוץ.