ומדוע הם הטרנד החם של הסלבס?

חיתוך יהלום בצורת כרית (Cushion) מתייחס לאחת מצורות החיתוך המסורתיות והעתיקות ביותר בהיסטוריית היהלומים ואבני החן. בדומה לצורת הכרית יוצר חיתוך זה יהלום בעל צורה מרובעת עם פינות מעוגלות ונפח במרכזו. בעבר חתכו את צורת הכרית בשל אילוצים טכנולוגיים ומטרת החיתוך הייתה להראות את ברק האבן במיטבה כשהיא לאור נרות. כיום, בעזרת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ניתן לייצר יהלומים בעלי מראה ייחודי מבלי להתפשר על איכותם הגבוהה.

קלאסי/מודרני

צורת החיתוך הקלאסית היא ריבועית, ויחד עם זאת, ניתן למצוא לעתים קרובות מעט יהלומים מלבניים, כשהצורה הנפוצה ביותר היא מלבן קל שבו האורך אך מעט קצר יותר מהרוחב. בבואנו לבחור יהלום בחיתוך כרית, הטעם האישי הוא השיקול המרכזי הקובע בבחירת היהלום המתאים.

יוקרה מאופקת

בשנים האחרונות הולך וגובר ביקוש לתכשיטים שמשדרים מצד אחד קלאסיות ואלגנטיות ומצד שני אינם מנקרי עיניים, תכשיטים המשובצים ביהלומים בעלי חיתוך כרית, הם התשובה האולטימטיבית לדרישה זו שכן הם מזכירים בצורתם תכשיטים מלכותיים וככאלה יש בהם אלגנטיות ויוקרתיות מידתית.

צבעוניות

חיתוך הכרית היא צורה שמשדרגת במיוחד יהלומים צבעוניים מכיוון שצורת החיתוך מדגישה את מידת החזר האור ומכאן את ריכוז הצבע.

אם זה מתאים לבר..

בעולם קיים ביקוש הולך וגובה לעיצובים בהשראה היסטורית, במיוחד לעיצובי וינטאגועל כך מעידות הסלבס בארץ ובעולם שיותר ויותר בוחרות לענוד תכשיטים עם יהלומים בחיתוך קושיין. בר רפאלי קיבלה טבעת אירוסין בחיתוך קושיין ממי שהפך מאוחר יותר לבעלה, עדי עזרא. גם קים קרדשיאן עונדת אחת זו, פנלופה קרוז ועוד רבות וטובות אחרות.

תכשיט עם נופך אומנותי

שלא כמו בחיתוכי פרינסס או חיתוך האמרלד, בחיתוך הקושיין (הכרית) קיימת הרבה יותר חירות אומנותית ביצירת האבן וניכרת פחות הקפדה על פרופורציות ספציפיות. מסיבה זו יהלומים בחיתוך הקושיין שונים האחד מהשני, והופכים כל תכשיט ליצירה בלעדית ואומנותית. ניתן להעריך את איכות החיתוך על ידי בחינת האיזון בין גודל האבן לבין החזר האור.

באיזה תכשיט כדאי לשבץ?

שיבוץ יהלום בחיתוך הכרית מכתיב באופן משמעותי את אופיו ומראהו של התכשיט ונותן צורה קלאסית. זו הסיבה שיהלומים בחיתוך זה יהיו תמיד מעודכנים ולכן גם מתאימים מאוד לשיבוץ בטבעות אירוסין. בנוסף, יש אפשרות לשבץ יהלומים אלה כמעט בכל סוגי התכשיטים, אם בעגילים או בתליונים

הכל על יהלומים

קטגוריות