הרבה דברים ודאי יעסיקו את מחשבותיך בעת ההחלטה להציע נישואין לבחירת לבך, ובחירת הטבעת המושלמת שארוסתך תענוד לשארית חייה היא אחד מהם. למרות שטווחי המחירים רחבים יחסית, כל טבעת אירוסין תהיה הוצאה משמעותית.

בשלב ראשון מומלץ לצבור מעט ידע בתחום ולערוך סקר שוק והשוואת מחירים. אל תלך אוטומטית על ההצעה הזולה ביותר, ואל תתפשר על התמורה שאתה מקבל למחיר.

 

הגורמים העיקריים המשפיעים על מחיר טבעת אירוסין הם איכות הזהב ושיבוץ היהלומים. איכות הזהב הינה המדד לטוהר הזהב. ככל שצפיפות הזהב גבוהה יותר כך הוא טהור יותר, ויקר יותר. הצפיפות הגבוהה ביותר הינה 24 קראט. ניתן להוזיל את מחיר הטבעת, לעתים עד 50%, באמצעות בחירה בצפיפות זהב נמוכה יותר. לכן, במידה והתקציב שלכם לא מתאים לרכישת טבעת 18 קראט, בחרו בטבעת אירוסין עם 14 קראט.

 

היהלום – לא כל טבעת אירוסין חייבת להיות משובצת יהלום, ובמידה ותחליטו לבחור בטבעת המשובצת אבני חן, המחיר ירד. למרות זאת, גם היום טבעת האירוסין המקובלת והמועדפת על רוב הכלות הינה טבעת עם יהלום/יהלומים. אחרי הכל, “יהלומים הם חבריה הטובים ביותר שלה אישה”. ומהו המחיר כשמדובר בחיוך שיעלה על פניה של אשתך לעתיד כשתציע לה נישואין.

 

ניתן לרכוש טבעת אירוסין עם יהלום במחיר משתלם במיוחד במידה והיהלום נרכש בבורסת היהלומים ברמת גן, וכך נחסכת עלות התיווך שהיהלום יצבור בעת המעבר מהיצרן לחנות התכשיטים המקומית. ניתן לבחור את הטבעת בחנות התכשיטים המועדפת עליך ולאחר מכן לרכוש את היהלום בבורסת היהלומים ולשבצו, או אף לרכוש את הטבעת ישירות בבורסת היהלומים.

 

בנוסף, ניתן להוזיל את עלות היהלום בדרכים נוספות. בבחירת טבעת אירוסין מזהב צהוב תוכל להתפשר מעט על צבעו של היהלום, כיוון שצבע הטבעת ישתקף ביהלום וממילא ייתן לו גוון צהבהב. הנ”ל תקף גם במקרה בו מדובר בטבעת עם יהלומים קטנים, בהם בכל מקרה קשה להבחין בהבדלי צבע. בנוסף, ניתן לחסוך 20% ואף יותר בבחירת יהלום שאינו עגול, על אף העובדה שישנם יהלומים יפים מאוד אשר אינם עגולים ולעתים זה אף קולע לטעם של בת הזוג.

 

אם התקציב שלך לא מאפשר לרכוש יהלום גדול במיוחד, תוכל ליצור אשליה של גודל באמצעות צורת השיבוץ. צורות השיבוץ המיושנות לעתים מסתירות חלק גדול של היהלום ומקטינות אותו מבחינה ויזואלית. לך על שיבוץ החושף חלק גדול יותר מהיהלום על מנת לגרום לו להיראות גדול יותר.

אך, לא משנה איזו אופציה בחרת כדי לקבל מוצר מעולה בטווח המחירים המועדף עליך, אל תחסוך על חשבון התעודה הגמולוגית. זהו מסמך רשמי הנכתב ע”י גמולוג מומחה בתחום היהלומים, ומפרט קראטורה, חיתוך, ניקיון, צבע, מימדים, ברק, סימטריה ופלורוסנטיות. זוהי ההבטחה שאתה מקבל תמורה מלאה למחיר. אם מישהו מציע לך מבצע אטרקטיבי אך ללא תעודה גמולוגית זוהי סיבה לחשד. אל תסמוך על מוכרים שלא מספקים תעודה גמולוגית, ואל תסתכן!