אירוסין היא הצהרת אהבה מוקדמת שבאה לפני ה”חתימה” הסופית: נישואין.
אירוסין מוציא את בני הזוג משוק הפנויים פנויות מבחינה רעיונית, טבעות אירוסין הן הסמל החומרי לכך.
טבעת האירוסין היא בעלת ערך רגשי עצום העולה על כל תכשיט אחר שבבעלות הכלה לעתיד. בבחירת טבעת אירוסין חשוב לשים לב לתקציב, לצבע העור של אישה, לרוחב אצבעותיה ומבנה גופה.

טבעות אירוסין קונים  רק מהמומחים. קניית טבעת אירוסין מצטיירת כמשימה די קשה. גברים רבים תוהים, כיצד יוכלו להפתיע את בחירת ליבם עם הצעת נישואין רומנטית וטבעת יהלומים מדהימה ביופייה, כשאת הליך הקנייה הם צריכים לעשות שלא בנוכחותה של בחירת ליבם ולבחור טבעת מתוך מגוון עצום של טבעות יהלומים.

מהו בעצם יהלום? היהלום היא אבן חן שנוצרה בקרום כדור הארץ במשך מיליוני שנים. היהלום בצורת גביש עשוי פחמן והוא החומר הקשה ביותר בטבע. היהלום נדיר, קשה למצוא אותו וכאשר הוא מלוטש נקי וצלול הוא יקר מאד ומשתמשים בו לתכשיטים. משקלו של יהלום ואבני חן אחרים נמדד ביחידת קראט. בתכשיטים משתמשים גם ביהלומים קטנטנים של 1 נקודה ואף חצי נקודה. היהלום האידיאלי לשיבוץ על גבי טבעות אירוסין הוא חסר צבע וצלול ביותר. היהלום גם צריך להיות בהיר ביחס לפגמיו הפנימיים ואופן החיתוך. בחירת היהלום היא המוטיב המרכזי בבואכם לרכוש טבעות אירוסין.

אז איך בוחרים טבעת אירוסים? מגוון הטבעות רחב וכדי לעשות סדר ראשוני, חשוב להחליט אם רוצים לרכוש טבעת אירוסין קלאסית או מעוצבת.

השלב הראשון

השלב הראשון בהחלטת בחירת הטבעת זה, בחירת היהלום. הרכישה של יהלום עלולה להיות מאיימת, ייתכן כי אין מספיק ידע או כלים להערכה נכונה של היהלום. ומאחר ומדובר בהוצאה כספית, יש חשיבות רבה בידע – מה חייבים לבדוק, טרם הרכישה.
אחת האופציות לרכישה נכונה של יהלומים היא רכישת יהלומים מלוטשים מסוחרים בבורסה. כאן בעצם נפתחה האפשרות ללקוחות לרכוש תכשיטי יהלומים וטבעות אירוסין באופן ישיר מהמלטשה (מכירת יהלומים יד ראשונה) ובכך לחסוך את דמי התיווך הנוצרים בעקבות הסחר והמכירה לחנויות.  בנטילת האפשרות הזאת, הופכת חווית הקנייה למשהו הרבה יותר גדול, שבה הלקוח לומד עוד כמה עובדות על היהלום ועל תהליך הייצור של היהלום, מתחילתו ועד שיבוצו בתכשיט.

השלב השני

השלב השני שצריך לשים לב אליו בבחירת טבעת אירוסין הוא סוג המתכת. טבעות אירוסין עשויות בדרך כלל מזהב, ולעיתים גם מפלטינה. צבע הזהב נתון לבחירה כאשר הבחירות הנפוצות הן זהב לבן וזהב צהוב. לצבע המתכת המובחר, השפעה על בחירת היהלום המרכזי

עיצוב קלאסי או מודרני? ההמלצה לרב, לבחור טבעת בעיצוב קלאסי מהסיבה הפשוטה, שהעיצוב הקלאסי, תמיד נחשב יפה ומתאים, להבדיל מטבעות מעוצבות. אולם, גם העיצובים הקלאסיים מתחלקים לשמרניים יותר ופחות.

והשלב האחרון , אך חשיבותו לק פחותה מקודמיו -היא מידת הטבעת. כאן מומלץ להביא טבעת של בת הזוג אשר תעזור להעריך מה מידת האצבע שלה. בטבעת לדוגמא, חשוב לדעת על איזו יד ועל איזו אצבע מיועדת טבעת האירוסין, מכיוון ומידת האצבע שונה בין האצבעות ובין הידיים.

חשוב לזכור, כי טבעת האירוסין מסמלת מחויבות, אהבה ויופי- אז נשאר רק לאחל מזל טוב.

הכל על יהלומים

קטגוריות