אודות הבורסה ליהלומים ומדוע אנו מחויבים לכללי מסחר קפדניים והוגנים

בורסת היהלומים הישראלית מהווה את מרכז סחר היהלומים הגולמיים הגדול והחשוב בעולם. זוהי חברה פרטית בעלת אופי ציבורי ונסחרים בה למעלה מ-60% מהמחזור העולמי!

הבורסה מהווה מסגרת עסקית המאפשרת לחבריה ניהול עניינים עסקיים בנוחות ובביטחון והיא מאגדת תחת קורת גג אחת את כל הנדרש לעוסקים בענף, משירותים מקצועיים ועסקיים ועד שירותי ציוד ורווחה עבור חבריה מכל קצוות המקצוע ביניהם יבואנים, יצואנים, מתווכים, סוחרים ועוד.

מדוע כדאי לרכוש יהלומים בבורסת היהלומים

החברות בבורסה מחייבת יישומם של כללי מסחר וכללי התנהגות הוגנים בענף היהלומים, וכדי להתקבל כחבר בורסה יש להגיש מועמדות ולעמוד בתנאים המחמירים שבתקנון. כל החברות הסוחרות בתוך הבורסה נתונות לפיקוח מחמיר של הנהלתה וזו הסיבה שלקוחותיה יכולים להיות בטוחים ומוגנים מפני עסקאות לא כשרות. כלומר עסקאות המבוצעות בבורסה הן עסקאות עם גב של מוסד בעל יכולת שיפוט וענישה במקרי חריגה מכללי נורמות מסחריות מקובלות, והן בעלות דרגת אמינות גבוהה ביותר ללקוחותיה ומספקות גב של יושרה מסחרית.

מגוון ואיכות ללא פשרות

רק בבורסת היהלומים ברמת גן ניתן למצוא מלאי כה עצום של יהלומים, מכל הצבעים, המשקלים, החיתוכים הצבעים והצורות, כשטובי המומחים בענף נמצאים מדי יום כדי לספק שירות ללא דופי. שני אולמות מסחר גדולים וחדישים מיועדים לתוצרים מלוטשים ולתוצרי גלם, מתופעלים עי מכשור חדיש מגוון העומד בחזית הטכנולוגית בתחום וכולל מערכות מחשוב ואינטרנט, שירותי שקילה, ציוד גמולוגי וכל הנדרש כדי לספק שירות דייקני וקפדני העומד בתנאי המסחר המחמירים ביותר.

כל מתחם הבורסה ברמת גן הוא הבורסה ליהלומים?

יש הטועים לחשוב שרכישת יהלומים ותכשיטים בכל איזור הבורסה ברמת גן (בחנויות רחוב או מחוץ לבנייני הבורסה) היא עסקה המוגנת בעקרונות מסחר קפדניים כמו בבורסת היהלומים. לא כך הדבר, כללי הבורסה הקפדניים חלים אך ורק כלפי עסקאות המתקיימות באחד מתוך ארבע בנייני הבורסה: שמשון, מכבי, יהלום או נועם. זו הסיבה שבארבעת בניינים אלה מותנה המסחר בבדיקה ביטחונית ובתיאום מראש, כך שמי שמעוניין להימנע מהפתעות עליו לשים לב שבבואו לרכוש יהלומים או תכשיטים הוא עובר בדיקה ביטחונית.

מעט היסטוריה

ענף היהלומים הוא אחד מענפי הייצוא המובילים בארץ ובורסת היהלומים הישראלית היא מרכז סחר היהלומים הגדול והחשוב בעולם. תחילת הדרך לא הייתה קלה, כשבשנת 1945, ניסו לשקם את ניצולי השואה מבלגיה והולנד על ידי שניתנה להם הזדמנות ללמוד יהלומנות ומאז למשך כ-30 שנה, ניסו לפתח ולקדם את תעשיית היהלומים ללא הצלחה רבה.
ביטול המכס על יבוא יהלומים לישראל, ב-1936, הוביל להתפתח התעשייה. הוקמה מלטשת היהלומים הראשונה ודי מהר הוכתר הענף לאחד מהבולטים בכלכלה הישראלית, בכלכלה העולמית ולמרכז בינלאומי של תעשיית היהלומים.

ב-1956 נערך בישראל לראשונה הקונגרס הבינלאומי של הפדרציה העולמית של בורסות היהלומים שבו ישראל קיבלה לראשונה מעמד נכבד בזירה העולמית. ישראל, מאז ועד היום, היא מוקד חשוב בענף היהלומים העולמי כשנשיאי הבורסה נבחרים לא אחת לתפקידי מפתח ואף מכהנים כנשיאי הפדרציה.

הבורסה ליהלומים הוקמה בשנות ה-60 כמענה לחזון על פיו יהיה מתחם אחד למסחר ביהלומים בו יכללו כל השירותים תחת קורת גג אחת. העיר שנבחרה לצורך כך היא רמת גן. ב-1968 נחנך הבניין הראשון של הבורסה ברמת גן (בניין שמשון) ובו כ– 15,000 מר של משרדים ושטחי מסחר
מאז נוספו שני בניינים נוספים (מכבי והיהלום) כשהבניינים מחוברים ביניהם באמצעות גשרים מקורים, ולאחר מכן חבר גם בניין נועם לקומפלקס הבורסה באמצעות גשר עילי.

הכל על יהלומים

קטגוריות